12. мај, 2019.
Ана Будимчић четврта на републичком такмичењу из хемије
13. мај, 2019.

Слога испустила побједу у финишу утакмице

У 26. колу Друге лиге запад фудбалери србачке Слоге поражени су на гостовању код Врањка са 2:1 након што су примили два поготка у посљедњим тренуцима сусрета.

А све је почело добро за србачког друголигаша који је добру игру крунисао поготком у 27. минуту када је стријелац био Слађан Лекић.

Са минималном предношћу Слоге отишло се на одмор а у наставку је Врањак који се бори за опстанак покушао да извуче барем бод, али то му није успјевало све до 88. минуте када је мрежу младог голмана Слоге, Немање Смиљанића, коначно успио пробити Милан Трепић.

Услиједио је затим потпуни преокрет. Једну од посљедњих шанси на утакмици успио је искористити Синиша Саркић који је у 92. минуту постигао побједоносни погодак за Врањак и тако погурао свој тим ка зони опстанка у Другој лиги запад.

Слога је у овој утакмици играла без неколико стандардних првотимаца тако да је и то утицало на коначан исход ове утакмице, иако иду све честитке домаћем тиму на исказаној пожртвованости.

Српчани су још у прошлом колу осигурали опстанак тако да опуштено улазе у финиш сезоне. Након 26 одиграних утакмица Слога је осма на табели са 38 бодова. Водеће је Јединство из Жеравице са чак девет бодова предности у односу на другопласирани Борац из Шамца.

До краја првенства остала су још четири кола а наредног викенда Слога дочекује Озрен из Петрова. Утакмица се игра у суботу 18. маја на градског стадиону у Српцу са почетком у 17 часова.

Врањак – Слога (Србац) 2:1 (0:1)
Стријелци: Трепић у 88. и Саркић у 92. за Врањак а Лекић у 27. минуту за Слогу.
Жути картони: Бабић (Слога).

Врањак: Стјепановић, Ристић, Демоњић, Трепић, Гајић, Саркић С, Стојановић Ч, Пејић, Спасојевић (од 71. Ђурић), Саркић Љ. (од 82. Ракић), Савић (од 59. Стојановић Д.).

Слога (Србац): Смиљанић, Илић, Малбашић, Станишљевић, Лекић, Муњиза, Зукановић, Бабић, Мирковић (од 91. Бјелонић), Малетић.