16. март, 2019.
Пораз Младог Kрајишника од Торпеда
18. март, 2019.

Слога и Борац подијелили бодове у Српцу

У дербију 17. кола Друге лиге запад Слога и шамачки Борац подијелили су бодове у Српцу – 2:2. Дуел двије екипе које се налазе у врху табеле донио је прегршт лијепих потеза који су задовољили око 150 посјетилаца на градском стадиону Српцу.

Прва је у предност дошла Слога већ у шестом минуту након неспретне реакције првотимца Борца, Душана Бијелића, који је покушао да избије лопту коју је упутио нови играч Слоге, Александар Муњиза, али у томе није успио па је наш тим повео са 1:0.

Двадесетак минута касније голман Слоге, Бранко Граховац, одбранио је сјајан шут Самира Исановића али је недуго затим Борац ипак успио да у 30. минуту дође до поравнања преко Јанка Дујмушића.

Пет минута касније, након обарања у казненом простору Слогиног првотимца Слађана Лекића, досуђен је једанаестерац кога је сигурно реализовао Игор Мирковић за ново вођство Слоге од 2:1.

Међутим, екипа Борца је успјела поново да изједначи након што је овог пута досуђен једанаестерац у њихову корист кога је скривио Срђан Малетић игравши руком у близини свог гола. Сигуран извођач био је Самир Исановић за коначних 2:2.

До краја утакмице Слога је остала са играчем мање након што је у 87. минуту други жути картон добио Горан Зеленац.

Овим ремијем Слога је задржала пето мјесто на табели са 28 бодова, колико има и четвртопласирана Младост из Доње Слатине али са бољом гол разликом. Прво мјесто на табели држи Јединство из Жеравице са 37 бодова а исти број бодова има и Борац из Шамца на другој позицији.

У наредном колу Слога гостује у Омарској која је тренутна осма на табели Друге лиге запад.

Слога (Србац) – Борац (Шамац) 2:2 (2:1)
Стријелци: Зеленац Г. у 6. и Мирковић (из једанаестерца) у 35. за Слогу а Дујмушић у 30. и Исановић у 45. минуту (из једанаестерца) за Борац.
Црвени картон: Горан Зеленац у 87. минуту (Слога).

Слога (Србац): Граховац, Илић (од 72. Бабић), Малбашић, Kопања, Лекић (од 87. Станишљевић), Муњиза, Зукановић, Зеленац Р (од 46. Малетић), Зеленац Г, Kутић, Мирковић.

Борац (Шамац): Лакић, Илић Д (од 67. Зураповић), Дујмушић, Илић М (од 85. Делић), Ћосовић (од 75. Галешић), Милићевић, Тарик, Чолић, Бијелић, Илић Н, Максимовић, Исановић.