ФУГ “Мотајички вук” организује међународни фестивал у суботу 18. новембра
14. новембар, 2017.

Друга лига РС за рукометаше: Србац испустио побједу у Лакташима

rukometasi srpca

У шестом колу Друге лиге РС за рукометаше, екипа Српца ремизирала је на гостовању у Лакташима – 31:31. Наш друголигаш је пружио добар отпор Лакташанима који су очекивали да ће доћи до сва три бода, али је екипа Предрага Смиљанића показала да има квалитет за сам врх табеле.

Српчани су од самог старта кренули силовито, што је резултирало да предност на крају првог полувремена буде 18:13 у корист наше екипе. Добра игра се наставила и на почетку другог полувремена, а Србац је у рукама имао сигурну побједу. Међутим, десетак минута прије краја прорадио је млади Пејчиновић на голу Лакташа што су домаћини искористили и серијом голова од 8:2 успјели да стигну барем до бода.

Један од најбољих играча у редовима Српца био је Славен Товиловић који је постигао седам погодака, а у стопу су га пратили Игор Мачковић и Никола Ракић са шест погодака.

У тиму Лакташа наступио је и некадашњи првотимац Српца, Ђорђе Пејаковић, који наступа за кадетску репрезентацију Републике Српске.

Након шест одиграних утакмица, Србац је пао на шесто мјесто са 8 бодова, а у наредном колу дочекује Козару из Градишке.