Рукометаши Српца славили побједу у Новом Граду
4. април, 2019.
Особе са инвалидитетом ослобођене плаћања путарине

Пораз Слоге у Новом Граду

У утакмицама 20. кола Друге лиге Републике Српске, које су одигране у сриједу 3. априла, фудбалери србачке Слоге су поражени на гостовању у Новом Граду од Слободе са 4:2.

Почетак утакмице припао је србачком друголигашу који је стигао у вођство већ у 5. минуту ефектним поготком Николе Kопање.

Домаћин се вратио у живот у 24. минуту када је стријелац за поравнање био Раде Давидовић а свега два минута касније долази до потпуног преокрета поготком капитена Саше Здјелара. До краја првог полувремена пао је и трећи погодак за Слободу а стријелац у 38. минуту је био Бојан Вучен.

Да се Слога није тако лако предала потврдио је други погодак Николе Kопање у 57. минуту који је наговијестио да би Српчани могли стићи барем до бода, али све наде је покопао Александро Јаћимовић у 82. минуту који је поставио коначних 4:2.

Слобода је овом побједом успјела да се дјелимично удаљи од зоне испадања док је Слога и даље задржала шесто мјесто са 31 бодом. На табели и даље воде Јединство из Жеравице и Борац из Шамца са 46 бодова.

Наредно коло се игра већ предстојећег викенда када ће Слога на градском стадиону у Српцу дочекати Младост из Доње Слатине а утакмица је на распореду у суботу 6. априла са почетком у 16 часова.

Слобода (Нови Град) – Слога (Србац) 4:2 (3:1)
Стријелци: Давидовић у 24, Здјелар у 26, Вучен у 38. и Јаћимовић у 82. за Слободу а Kопања у 5. и 57. минуту за Слогу.
Жути картони: Kовачевић, Вејновић, Јаћимовић, Старчевић, Давидовић (Слобода), Малбашић (Слога).

Слобода (Нови Град): Рашета, Старчевић, Терзин, Пачавра, Здјелар, Вучен, Јаћимовић, Ступар, Давидовић (од 87. Недимовић), Вејновић (од 92. Лукач), Новаковић (од 69. Вујановић).

Слога (Србац): Смиљанић, Малбашић, Kопања, Лекић, Муњиза, Зукановић, Зеленац Г, Бабић, Kутић, Мирковић, Малетић.