12. новембар, 2017.
Висок пораз Кладара у Котор Варошу
13. новембар, 2017.

Нови пораз Слоге, Младост увјерљива у Српцу

Фудбалери Слоге доживјели су и десети првенствени пораз у Другој лиги запад. У сусрету са актуелним вицепрваком, Младости из Доње Слатине, србачки друголигаш је поражен на домаћем терену високим резултатом 1:5. Играч утакмице био је Џафер Џафић који се три пута уписао у стријелце, а први погодак за вођство гостију постигао је већ у 13. минуту.

Три минута касније, Асиф Чаушевић је постигао други погодак за Младост, али се Слога брзо вратила у игру, након што је Стефан Кршић у 23. минуту смањио предност гостију на 1:2.

У последњим тренуцима првог полувремена Џафић стиже до свог другог поготка, а у 54. минуту и до трећег, чиме поставља готово недостижан резултат 1:4. Са ова три поготка Џафић се пробио на прво мјесто листе најбољих стријелаца Друге лиге запад са 14 погодака.

Минут прије краја утакмице, капитен гостију Душан Бијелић поставља коначних 1:5 и потврђује вриједна три бода за своју екипу која се бори за титулу првака.

Након 14 одиграних кола Слога је на 14. мјесту са 8 бодова и има свега три бода више од последњепласираних БСК-а из Бањалуке и добојског Жељезничара.

У последњем колу јесењег дијела првенства Слога ће се састати управо са Жељезничаром, на гостујућем терену у Добоју, тако да би у случају побједе наш друголигаш могао да направи важан корак у борби за опстанак.

Слога (Србац) – Младост (Доња Слатина) 1:5 (1:3)
Стријелци: Кршић у 23. минуту за Слогу, а Џафић у 13, 45. и 54, Чаушевић у 16. и Бијелић у 89. минуту за Младост.
Жути картони: Петруљевић, Мишић (Младост).

Слога (Србац): Бабић, С.Угрен (од 61.Смиљанић), Малетић, Малбашић, Грбић, Кршић, Тодоровић (од 45. Јарић), И.Њежић, Зукановић, Ђурић, М.Угрен (од 78.Гргец).

Младост (Доња Слатина): Лакић, Кадић, Петруљевић (од 46.Мишић), Д.Бијелић, Илић, Хусеинбашић, Жерић, Тешић (од 55. Тарик), Џафић, Перић, Чаушевић (од 70.Палежница).