5. новембар, 2017.
Начелник Млађан Драгосављевић и предсједник Мирко Стојић на конференцији Савеза општина и градова
6. новембар, 2017.

Кладари пропустили бројне шансе, Лијевчу сва три бода

Фудбалери Кладара поражени су на домаћем терену од Лијевча из Нове Тополе (1:2) чиме су остали на претпоследњем 15. мјесту са 9 бодова и удаљили се од сигурне зоне која им гарантује опстанак у Регионалној лиги запад. Кладарчани су добро почели утакмицу, имали неколико изгледних ситуација а једна од њих је била у десетом минуту када је Тодоровић пао у казненом простору Лијевча, али судија Миран Колар није показао на бијелу тачку.

У 20. минуту гости из Нове Тополе први долазе до вођства поготком Бојана Ерцега, али су до краја првог полувремена Кладари успјели изједначити на 1:1 голом Немање Тодоровића из једанаестерца. Казнени ударац је скривио Ерцег који је играо руком након слободног ударца Радана Зеленца.

Почетком другог дијела, Кладари су опет пропустили неколико добрих шанси што је Лијевче казнило у 53. минуту поготком Драгана Думонића.

Домаћин се својски трудио да дође до поравнања, али су шутеви Тородовића и Јалића који су имали најбоље прилике, остали непрецизни.

Кладари су у тешкој ситуацији јер се налазе у зони испадања и имају пет бодова мање од Милана из Косјерова који је безбједан на 14. мјесту. На последњем мјесту је Раван из Међеђе која има бод мање од Кладарчана. Водећи је Карановац са 29 бодова, а на другом и трећем мјесту су Лијевче и Горица из Шипова са бодом мање.

У наредном колу Кладари путују у Котор Варош гдје играју против Младости која је тренутно на осмом мјесту.

Кладари – Лијевче (Нова Топола) 1:2 (1:1)
Стријелци: Тородовић у 41. минуту (из једанаестерца) за Кладаре, а Ерцег у 19. и Думонић у 56. минуту за Лијевче.
Жути картони: Јалић, Ловрић, Њежић (Кладари), Зекоња, Томић, Думонић (Лијевче).

Кладари: Кресовић, Њежић, Р.Зеленац, Граховац, Ловрић, Тривунић, Савановић (од 66. Д.Дабић), Јуришић, Јалић, Тодоровић, Марјановић.

Лијевче (Нова Топола): Марјановић, Зекоња, Лекић, Томић, Тешић (од 58. Кнежевић), Илић, Ерцег (од 58. Ђурановић), Думонић, Ђукановић, Кочић, Перић (од 83. Даљевић).