8. октобар, 2017.
Дани поља кукуруза у Кладарима у четвртак 12. октобра
9. октобар, 2017.

Карановац славио у Кладарима након преокрета

Екипа Кладара остала је и пети пут без бодова ове сезоне након што је поражена на домаћем терену од бањалучког Карановца (2:3). Кладарчани су дали све од себе да се извуку из резултатске кризе, али су гости ипак показали да нису узалуд међу главним кандидатима за освајање титуле.

Карановац је први дошао до вођства у осмом минуту поготком Милошевића, а шест минута прије краја првог полувремена Јалић је поравнао резултат на 1:1.

У 72. минуту чинило се да Кладари могу стићи до побједе голом Тодоровића за 2:1, али је славље кратко потрајало јер се три минута касније Милошевић по други пут уписао у стријелце и поравнао резултат на 2:2. У 78. минуту резервиста Анђелић је шокирао домаће навијаче када је постигао погодак за потпуни преокрет и донио свом тиму вриједна три бода.

Кладари су и даље на посљедњем мјесту са шест бодова, док Карановац дијели прво мјесто на табели са Горицом и Лијевчем.

У наредном колу Кладари путују у Хамбарине гдје ће одмјерити снаге са ОФК Брдом.

Кладари – Карановац (Бања Лука) 2:3 (1:1)
Стријелци: Јалић у 39. и Тодоровић у 72. за Кладаре, а Милошевић у 8. и 75. и Анђелић у 78. минуту за Карановац.
Жути картони: Ачић, Тодоровић, Ловрић, Јанковић (Кладари), Копања, Томичић (Карановац).

Кладари: Кресовић, Њежић, Дошлов (од 82. Тривунић), Зеленац Р, Ловрић, Марјановић, Јанковић, Тодоровић, Ачић, Зеленац Г, Јалић.

Карановац (Бања Лука): Бијелић, Лукајић, Бојанић, Василић (од 62. Винџановић), Којадиновић, Милошевић, Томичић (од 64.Анђелић), Милосављевић, Грујић, Штековић, Копања (од 89. Томашевић).