Rukometaši Srpca nakon preokreta savladali Srednjoškolac

Ocena korisnika:   / 0
NajlošijeNajbolje

srbac srednjoskolacRukometaši Srpca savladali su u uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici Srednjoškolac iz Novog Grada sa 30:27. Ekipa Srednjoškolca je od starta dala do znanja da nije došla u Srbac da se brani, jer je tokom cijelog prvog poluvremena imala prednost od tri do četiri gola razlike. U finišu prvog dijela, njihova prednost je počela da se topi, tako da je prije odlaska na odmor naš drugoligaš uspio da izjednači na 13:13.

U nastavku, Srednjoškolac se opet budi i nakon desetak minuta igre stvara prednost od pet golova razlike. Desetak minuta prije kraja, gosti su i dalje imali laganu prednost, ali tada Srbac preuzima stvari u svoje ruke i sa šest uzastopnih pogodaka preokreće rezultat. U ovom periodu, posebno su se istakli Igor Mačković i Slaven Tovilović koji su postigli po dva gola i time omogućili preokret svom timu.

Golovima Gavranovića, Srbac je ušao u mirnu završnicu i na kraju slavio sa tri pogotka prednosti.

Prvi strijelac tima bio je povratnik u dres Srpca, Milovan Basurić, koji je postigao osam pogodaka i tako doprinio ovoj pobjedi. Šest golova je postigao Igor Mačković, a po četiri Rade Gavranović i Slaven Tovilović. Po tri puta su se u listu strijelaca upisali Nikola Rakić i Aleksandar Vulin, a dva pogotka je postigao Saša Dobrnjac.

Nakon 20 odigranih kola, Srbac je na šestom mjestu Druge lige zapad sa 23 boda. U narednom kolu, Srbac odlazi u goste banjalučkom Omladincu koji se nalazi pri dnu tabele.