Србац приредио величанствен дочек учесницима трке “Београд-Бања Лука”
21. април, 2019.
Мјештани Разбоја организовали цјелодневно славље, озваничен почетак радова на изградњи дома
22. април, 2019.

Друга лига запад: Слога пружила добар отпор, али поражена од лидера

Фудбалери србачке Слоге поражени су протеклог викенда на домаћем терену од лидера Друге лиге запад, Јединства из Жеравице са 3:1.

Гости су дошли у вођство већ у петом минуту поготком Стефана Милојевића. Већ у 18. минуту било је 0:2, а стријелац је био капитен Јединства, Огњен Шкорић.

У наставку је наш друголигаш покушао да се врати у живот поготком Николе Kопање у 49. минуту. И умјесто да дође до изједначења, Слога је у 78. минуту примила и трећи погодак, а стријелац је поново био Шкорић који је био прецизан са бијеле тачке.

Гости су показали да у овом тренутку можда имају најбољу екипу на друголигашком западу и да с правом конкуришу за освајање титуле и улазак у Прву лигу РС, али је исто тако чињеница да је Слога била десеткована са повредама и жутим картонима, и да је наступила у комплетном саставу резултат је могао бити и другачији.

Након 23 одиграна кола, Слога је на седмом мјесту са 35 бодова а Јединство се издвојило на првој позицији са 55 бодова, искористивши кикс најближег пратиоца Борца из Шамца који је поражен од Младости из Доње Слатине. Шамчани сада заостају три бода за Јединством а до краја првенства остало је још седам кола, тако да нас очекује узбудљива завршница у борби за титулу.

У наредном колу Слога гостује у Прњавору код Љубића а утакмица се игра у суботу 27. априла са почетком у 16.30 часова.

Слога (Србац) – Јединство (Жеравица) 1:3 (0:2)
Стријелци: Kопања у 49. за Слогу а Милојевић у 5. и Шкорић у 18. и 78. минуту (из једанаестерца) за Јединство.
Жути картони: Kутић, Малбашић, Зеленац Г. (Слога), Kовљен, Недић (Јединство).

Слога (Србац): Граховац, Kутић, Илић, Малетић, Малбашић, Станишљевић, Kопања, Лекић, Зукановић, Зеленац Г, Бабић.

Јединство (Жеравица): Ђакушић, Бубић, Недић, Хамзић, Шкорић (од 90. Ђорђић), Милојевић, Радетић (од 66. Илић), Петровић, Арежина, Лазић, Kовљен (од 88. Kумић).