Подручна лига Градишка: Млади Kрајишник поражен у Чатрњи
24. март, 2019.
Најбољи млади информатичари на регионалном такмичењу у Српцу
25. март, 2019.

Друга лига запад: Пораз Слоге у Омарској

У 18. колу Друге лиге запад, србачка Слога поражена је протеклог викенда на гостовању у Омарској са 3:1.

Прво полувријеме на овом сусрету завршено је без голова, иако је било неколико солидних шанси са обје стране. Прву велику прилику имала је Омарска када је сјајан шут Росића зауставио Граховац а потом је Слога добила велику шансу за постизање поготка када Kопања није искористио ситуацију један на један да матира голмана Јокића.

У наставку су се редале пропуштене шансе, прво Панић није успио у 62. минуту да савлада Граховца а затим су непрецизни били Kопања и Гргец који су имали добру прилику да доведу Слогу у вођство.

Убрзо након тога пао је први погодак на утакмици када је након одличног убацивања лопте у шеснаестерац од стране Панића, Бранко Росић сјајно примио лопту и послао неодбрањив шут у мрежу Слоге.

Свега три минуте касније долази до изједначења. Након добро изграђене акције Слоге, Слађан Лекић је избио сам пред голмана Омарске и спремио лопту у мрежу.

У 75. минуту услиједила је права опсада гола Слоге. Након шута Росића одлично је интервенисао Граховац а на одбијену лопту је натрчао Kрецељ, међутим Граховац брани и други пут али је тада на лопту наишао Росић који из трећег покушаја постиже гол за Омарску.

Десетак минута прије краја утакмице Слога је бацила све карте у напад. Досуђен је корнер за Српчане а нападу се прикључио и голман Граховац, међутим гости су успјели одбранити свој гол а затим кренули у контру, након чега је Панић са скоро половине терена пласирао лопту у небрањену мрежу Слоге за коначних – 3:1.

Утакмица у Омарској је имала и свечани карактер јер су играчу Ведрану Панићу уручени поклони поводом 200. наступа у дресу домаћина.

Слога је након четвртог овосезонског пораза пала на шесто мјесто са 28 бодова. У наредном колу наш друголигаш на домаћем терену дочекује Слогу из Добоја која је тренутно на трећој позицији Друге лиге запад.

Омарска – Слога (Србац) 3:1 (0:0)
Стријелци: Росић у 66. и 75. и Панић у 84. за Омарску а Лекић у 69. минуту за Слогу.
Жути картони: Анђић (Омарска).

Омарска: Јокић Мл, Лајић, Здјелар, Романић, Нишевић, Росић, Панић (од 87. Пађан), Kрецељ (од 90. Јокић Ма.), Граховац, Анђић, Вишић (од 68. Стојнић).

Слога (Србац): Граховац, Илић, Малбашић, Kопања, Гргец, Лекић, Муњиза, Зукановић, Бабић (од 22. Станишљевић), Мирковић, Дабић (од 80. Пантелић).