Почела школа стрипа у Народној библиотеци
23. септембар, 2019.
Одали почаст погинулим борцима из Пријебљега, Срђевића, Малих Ситнеша и Нове Веси

Ана Будимчић однијела побједу на такмичењу у аеромоделарству у Словачкој

Чланица Аеро клуба УЛЛ из Српца, Ана Будимчић, стигла је протеклог викенда до побједе у јуниорској конкуренцији на Хого купу у аеромоделарству у Словачкој и у генералном пласману међу 53 моделара из 15 земаља заузела пето мјесто.

Овом побједом Ана је освојила нових 500 поена и тренутно заузима 23. мјесто на свјетској јуниорској листи.

Учешће на такмичењу у Словачкој узео је и србачки аеромоделар Миљан Борковић који се пласирао на 18. мјесто и такође освојио нове бодове у свјетском купу.

Ана Будимчић је и раније била успјешна на такмичењима у моделарству а један од значајнијих резултата остварила је прошле године на 62. Државном првенству у ваздухопловном моделарству у Новој Тополи када је освојила бронзу. Овим спортом већ годинама се успјешно баве и њена сестра Сара Будимчић, као и отац Милош Будимчић.

Ана је успјешна и на другим пољима па је тако била друга на регионалном а четврта на републичком такмичењу из хемије. На општинском такмичењу из православне вјеронауке заузела је друго мјесто а са хором ОШ „Јован Јовановић Змај“ била је прва на општинском такмичењу хорова.